A A A

Lista judecătorilor

 

Sediul central Orhei

 

Data numirii în funcție

Notă

1.

 CUPCEA Veronica 

(președinte – 27.01.2017)

11.06.2007

 

2.

 BALAN Alina

27.11.2015

suspendată (29.12.2016-25.10.2019)

3.

 BUZU Ecaterina

30.01.2012

 

4.

 CARAGIA Veaceslav

12.03.2018

 

5.

 CIUBOTARU Eugeniu

12.03.2018

 

6.

 LAZARI Steliana

13.05.2008

suspendată (14.10.2016-25.07.2019)

7.

 MOVILĂ Iurie

15.03.2017

 

8.

 PÎSLARIUC Vitalie

20.05.2017

 

9.

 POPOVICI Eugen

15.03.2017

suspendat (13.11.2018)

10.

 PROCA Mihail

20.12.2017

 

11.

 ROMANAȘ Alexandra

19.09.2018

 

12.

 SEVERIN Viorica

07.05.2015

 

13.

 TROIANOVSCHI Cristina

03.11.2017

 

 

Sediul Rezina

 

Data numirii în funcție

Notă

 

1.

 NEGREANU Igor

11.07.2016

 

2.

 PARII Ivan

20.12.2017

 

3.

 TETIU Ludmila

04.01.2019

 

4.

 Vacant

 

 

5.

 Vacant

 

 

 

Sediul Telenești

 

Data numirii în funcție

Notă

 

1.

 HÎRBU  Iurie

17.12.2003

suspendat (20.09.2016)

2.

 IARMALIUC Ludmila

04.06.2015

 

3.

 POPA  Gheorghe

27.01.2003

 

4.

 STIHI  Vasile

22.06.1990

 

 

Sediul Șoldăneși

 

Data numirii în funcție

Notă

1.

LAVCIUC (POPA) Elvira (vicepreședinte 19.09.2018)

21.04.2009

 

2.

MOȘNEGUȚU Ramona 

11.07.2016

 

3.

Vacant